Calgary

Calgary

Calgary leží v provincii Alberta, ktorá je po Britskej Kolumbii druhou najnavštevovanejšou provinciou Kanady. Hlavným mestom Alberty je Edmonton, ale nie je zďaleko tak zaujímavý ako Calgary.

Calgary sa nachádza asi hodinu a pol jazdy od populárneho národného parku Banff. Mesto je vo svete preslávené vďaka kovbojskému festivalu Calgary Stampade, ktorý sa koná vždy v júli a patrí k najdivokejším akciám na zemi. Centrum mesta je posiate mrakodrapmi a modernými budovami ale už hodinu cesty od Calgary sa nachádzajú Skalnaté hory, ktoré ponúkajú najkrajšie scenérie v celej Kanade.

Miesta, ktorá navštíviť v Alberte

Alberta ponúka mnoho obdivuhodných miest, ktoré by si pri svojej návšteve nemal vynechať, napríklad národný park Banff, Glacier a Revelstoke, jazero Lake Louis, Mount Robson alebo národný park Jasper.

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.