O Kanade

Objavte kúzlo Kanady

Objavte kúzlo kanadskej divočiny, panenskej prírody a rozmanitej fauny, vyberte si z množstva športových a rekreačných aktivít!

Kanada je druhou nejväčšou krajinou na svete a skladá sa z 10 provincií a 3 teritórií. Rozkladá sa na území 6 časových pásiem a hraničí so Spojenými štátmi. Krajina je konštitučnou monarchiou a parlamentnou demokraciou a v čele štátu je britská krášovná Alžbeta II. Rozhodujúcu funkciu má však predseda vlády Justin Trudeau a guvernérka Julie Payette. Hlavným mestom je Ottawa, nachádzajúca sa v provincii Ontário. V Kanade sú dva oficiálne štátne jazyky, a to angličtina a francúzština. Jedná sa o veľmi multikultúrnu krajinu - žije tu okolo 34 rôznych etnických skupín, a to hlavne Kanaďania, Francúzi, Angličania, Škóti, Nemci a Číňania. Oficiálnou menou je kanadský dolár.

Prečo si vybrať Kanadu?

Kanada je krajinou neobmedzených možností. Je to nepredstaviteľne rozľahlá krajina (2. najväčšia na svete), tiahnuca sa od Atlantického oceána až po brehy Tichého oceána. Vďaka tomu tu nájdeš veľmi rozmanitý reliéf - hory, tundry, skaly či jazerá (Kanada je krajinou s najväčším počtom jazier). Veľká časť Kanady je prakticky nezasiahnutá civilizáciou. Kanada je však takisto veľmi kultúrnou krajinou. Kanaďania dodržiavajú všetky tradície a verne fandia svojim národným športovcom.

Kanada graficky

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.