Pracovné víza

Pracovné víza do Kanady

Pracovné vízum Ti umožňuje pracovať v Kanade. Pre dospelého človeka je pomerne obtiaťne získať pracovné povolenie do Kanady. Žiadosť o pracovné povolenie v Kanade je pomerne komplikovaná záležitosť a vyžaduje mnoho formálnych záležitostí.

 

Information Planet NESPROSTREDKUJE pracovné víza do Kanady, ale radi poskytneme záujemcom exkluzívny kontakt na imigrašného poradcu v Kanade!

Aké hlavné podmienky musíš spĺňať, aby si mal šancu získať pracovné vízum? 

  • produktívny vek
  • znalosť angličtiny na vysokej úrovni 
  • vzdelanie v oodbore
  • prax v odbore

Uchádzači, ktorí mají ukončené štúdium v Kanade alebo už majú pracovné skúsenosti z Kanady, získavajú viac bodov. Väčší počet bodov majú aj uchádzači s konkrétnou pracovnou ponukou od kanadského zamestnávateľa. Viac informácií nájdeš TU

 

potvrzeni kanadska pracovní viza

Nespĺňaš podmienky, ale aj napriek tomu chceš získať možnosť pracovať v Kanade?

Máš pracovnú ponuku od kanadského zamestnávateľa?

Vo väčšine prípadov jediná možnosť, ako pracovné povolenie získať, je dostať pracovnú ponuku od kanadského zamestnávateľa. Pokiaľ túto ponuku dostaneš, môžeš si o pracovné povolenie zažiadať online na kanadskom imigračnom úrade. Tvoju žiadosť preskúma oddelenie Labour Market Impact Assessment (zkratka LMIA) - úrad, ktorý posúdi, či miesto, ktoré ti bolo ponúknuté nie je v prvom rade možné obsadiť kanadským občanom.

Žiadosti o pracovné povolenie do Kanady sa podávajú cez tzv. Express Entry program, ktorý funguje na podobnom práncípe ako fu Working Holiday víz. V programe je nutné vytvoriť si profil, do ktorého vyplníš informácie o svojom vzdelaní, pracovných skúsenostiach, veku, aké jazyky ovládaš (predovšetkým AJ a FRJ), či máš pracovnú ponuku, atď. Program potom tvoj profil skenuje a vyhodnocuje, či si práve ty vhodným kandidátom. Doba spracovania trvá maximálne 6 mesiacov a v tomto programe môžeš zostať po dobu 1 roka. Vybraní kandidáti potom zaplatia poplatok za víza a nahrajú do systému požadované dokumenty.

V rámci Express Entry existuje 6 kategórií:

  • Federal Skilled Worker (FSW) - nutnosť aspoň 1 rok praxe v odbore
  • Federal Skilled Trades (FST)
  • Canadian Experience Class (CEC) - nutnosť aspoň 1 roka prace v odbore v Kanade
  • Provincial Nominee (PN) - nominovanie jednotlivými provinciami
  • START UP víza
  • Self Employed

Co-Op (Study and Work program)

Tento jedinečný študijno-pracovný program umožňuje štúdium a prácu v Kanade. K tomu, aby si mohol spolu so študijnou časťou absolvovať aj tú pracovnú, budeš potrebovať dodatočné rpacovné povolenie. O toto povolenie sa žiada spolu so študentskými ešte zo Slovenskej republiky.

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.