Doprava po Kanade

Cestovanie po Kanade

Cestovanie hromadnými dopravnými prostriedkami v Kanade je obtiažnejšie, pokiaľ necestuješ po veľkých mestách ako je Toronto, Vancouver či Ottawa. Železničných tratí je pomenej a autobusové spoje často nejazdia na miesta, kde sú hotely a podobne. Čo sa týka lietadiel, letecká preprava po Kanade je trochu mätúca, pretože svoje služby ponúka veľké množstvo prepravcov. Najviac používaným dopravným prostriedkom je teda auto, keďže v Kanade existuje hustá sieť ciest a diaľnic a cena benzínu sa stále drží veľmi nízko.

Náklady

Pokiaľ ťa zaujíma, ako je to s nákladmi na dopravu v Kanade, letecká doprava je síce najrýchlejšia, ale aj najdrahšia. Cestovanie vlakmi a autobusmi je pomerne lacné a pokiaľ si študent, môžeš mať u prepravcu nárok na zľavu na lístok. Ak plánuješ cestovať autom, náklady nie sú najnižšie, ale pokiaľ sa vás vydá viac, môže sa cena benzínu ľahko rozpočítať a cestovanie autom potom vychádza pomerne lacno. Zaujímavý spôsob ako cestovať po Kanade autom zdarma je Driveaway, kde ľudia, ktorí potrebujú prepraviť auto z miesta na miesto najímajú niekoho, kto by im ho tam, na ich náklady, doviezol.

Cestování po Kanadě autem

Vzdialenosť miest v Severnej Amerike

Vzdalenosti v Severni Americe

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.