Turistické víza do Kanady

Turistické víza do Kanady

Slovenská republika má s Kanadou bezvízový styk pre krátkodobé cesty do Kanady. Pri leteckých cestách je však od roku 2016 vyžadována registrácia eTA. Táto elektronická registrácia je povinná pre občanov Slovenskej republiky od 10. novembra 2016.

Čo je eTA?

eTA (skratka pre electronic travel authorization) je elektronická cestovná registrácia, ktorú potrebujä občania Slovenskej republiky pri príletoch do Kanady.  Pokiaľ si v minulosti cestoval do USA, kde sa musí vypĺňať registrácia ESTA, funguje to v Kanade veľmi podobne. eTA je splatná po dobu 5 rokov alebo do tej doby, ako vyprší platnosť pasu, do ktorého bola eTA vystavená. Býva schválená do 72 hodín. Žiadosť sa podáva online a budeš potrebovať platný cestovný pas, platobnú kartu s povolením pre elektronické platby a tvoj email. Pokiaľ sa chystáš do Kanad a už máš vybavené iné víza (Working Holiday, študentské, pracovné), tak eTU nepotrebuješ. 

Nevieš si s vyplňovaním formulára v angličtine pomôcť? Žiadosť si môžeš jednoducho v slovenčine vyplniť TU.

Jednorázový poplatok za vybavenie žiadosť je 33 EUR.

Vyplň si svoju žiadosť o eTA tu!

AKO POSTUPOVAŤ, AK STE EŠTE NEDOVŔŠILI 18 ROKOV A CESTUJETE DO KANADY BEZ RODIČOV?

Ak nemáte ešte 18 rokov a plánujete cestu do Kanady, budete potrebovať nasledovné dokumenty:

  • platný cestovný pas
  • originál alebo kópiu rodného listu
  • LETTER OF AUTHORIZATION - list v angličtine alebo francúzštine, ktorý je podpísaný zákonnými zástupcami, v ktorom budú uvedené: mená rodičov alebo zákonných zástupcov, adresa, telefónne číslo, tie isté údaje o osobe, u ktorej bude neplnoletý v Kanade bývať

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.