Gap year

Gap year je obvykle 1-ročná pauza medzi strednou školou a vysokou školou. Počas tohto roka študenti cestujú, zúčastňujú sa dobrovoľníckych projektov alebo študujú krátkodobé vzdelávacie kurzy. Hlavným dôvodom, prečo by si mladí študenti mali urobiť rok voľna je získanie skúseností, poznávanie sveta a získanie času na rozmyslenie o tom, čo chcú skutočne študovať na vysokej škole.

Gap Year program v Kanade ponúka jedinečnú kombináciu štúdia na jazykovej škole ILAC a kanadskej vysokej škole. Študenti študujú jeden semester intenzívneho kurzu angličtiny a jeden semester na kanadskej vysokej škole vlastného výberu. Kurz angličtiny je šitý na mieru pre mladých študentov a dokonale ich pripraví na akademické prostredie vysokých škôl. Zahraniční a kanadskí študenti spolu študujú v jednej triede. Za odštudovaný semester získajú študenti potrebné kredity a ak sa rozhodnú, tak môžu v štúdiu pokračovať aj ďalší semester.

Ako funguje Gap Year Program v Kanade: 

1. semester (16 týždňov) na jazykovej škole ILAC University Pathway Program (Power English - 38 lekcií za týždeň) + 2. Semester na vybranej vysokej škole.

Výber predmetov je ľubovoľný a dá sa rôzne kombinovať. K obľúbeným predmetom patrí napríklad Film and Politics, Sports Journalism, Social Anthropology, Tourism Marketing, Writing Strategies, Critical Thinking, Human Resources Management, Art and Technology, Environmental Science.  

Školy, ktoré sú do programu zapojené: Niagara College, Seneca College, Capilano University, Kwantlen Polytechnic, LaSalla College, Thompson Rivers University. 

Aké podmienky musíš spĺňať?

  • Musíš mať viac ako 18 rokov
  • Musíš mať ukončené stredoškolské vzdelanie
  • Musíš mať angličtinu na stredne pokročilej úrovni (B2)

Výhody programu Gap Year

  • Zdokonalíš sa v angličtine - budeš sa sústreďovať hlavne na akademickú angličtinu, písanie esejí, prezentácie projektov a time management
  • Budeš študovať s rodenými Kanaďanmi
  • Kanadský vzdelávací systém patrí medzi najlepšie na svete
  • Za odštudované predmety získaš kredity a ak sa rozhodneš, môžeš študovať v Kanade ďalej
  • Zažiješ mnoho nezabudnuteľných zážitkov a získaš nových priateľov
Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.