Working Holiday vízum do Kanady

Čo sú to Working Holiday víza?

Hľadáš spôsob, ako sa vydať do Kanady a máš možnosť tam dlhšiu dobu žiť a pracovať? Working Holiday víza do kanady sú najrozšírenejším typom víz do Kanady a spadajú pod program "Zažite Kanadu" (International Experience Canada, často len IEC). Tieto víza umožňujú občanom Slovenskej republiky vo veku 18-35 rokov po dobu 1 roka Kanadu spoznávať, cestovať, neobmedzene pracovať a až 6 mesiacov študovať. Žiadosť o Working Holiday víza sa podáva online a doba vybavenia je 1-2 mesiacov.

práce v kanadě

Podmienky žiadosti

O Working Holiday víza sa žiada online. Od roku 2016 funguje nový systém podávania žiadosti a výberu uchádzačov. Teraz je možné žiadosť podávať v priebehu celého roka. 
Uchádzači sú evidovaní kanadským imigračným úradom v tzv. POOLS, kam budú zaradené všetky žiadosti. Kanadský imigračný úrad potom v pravidelných kolách (tzv. rounds of invitation) posiela určitému počtu náhodne vybraných kandidátov pozvánku k tomu, aby dodali do systému potrebné dokumenty a tým dokončili žiadosť o samotné Working Holiday víza. Po pridelení WH víz má žiadateľ 1 rok na to, aby vstúpil na územie Kanady. Po 1 roku víza prestávajú byt platné.

Od 31. júla 2018 musí každý žiadateľ o Working Holiday vízum takidosto dodať svoje biometrické údaje. Biometrické údaje sa odoberajú iba v oficiálnych kanceláriách Visa application centres (VACs) , ktoré sú rozmiestnené po celom svete.

Pre aktuálne informácie o zmenách odporúčame navštevovať oficiálnu stránku International Experience Canada. Je možné, že sa podmienky počas roka budú meniť.

 

Aké podmienky musím spĺňať?

  • byť občanom Slovenskej republiky
  • byť vo veku 18-35 rokov (vrátane) 
  • mať k dispozícii finančné krytie vo výške 2.500 CAD
  • doložiť dostatok financií na nákup spiatočnej letenky (alebo ju už mať zakúpenú)
  • mať zaistené cestovné poistenie na celú dobu pobytu v Kanade 
  • uhradený poplatok za vízum 226 CAD
  • uhradený poplatok za biometrické údaje 85 CAD

Aktuálny stav kvóty

Tohtoročná kvóta bola otvorená 6.1. 2020

Svoje žiadosti môžete podávať TU.

WORKING HOLIDAY 2020
Kvóta 315
Počet už rozoslaných pozvánok 369
Počet aktuálne voľných miest 63
Počet kandidátov 406

Klikni sem pre aktuálne informácie

Aké kategórie sa rozlišujú?

WORKING HOLIDAY: program vhodný pre tých, ktorí v Kanade na obmedzenú dobu cestovať a zároveň si vďaka možnosti práce privyrobiť na náklady vynaložené na svoj pobyt.

YOUNG PROFESSIONALS: program vhodný pre tých, ktorí chcú získať pracovnú skúsenosť v Kanade a vďaka tomu zvýšiť svoju možnosť uplatnenia na pracovnom trhu. Výhodou programu je práca v multikultúrnom prostredí, osvojenie si nových postupov na medzinárodnom poli, skúsiť si nejakú dobu žiť a pracovať v inej krajine a zdokonaliť sa v cudzom jazyku.

INTERNATIONAL CO-OP INTERNSHIP: program vhodný pre tých, ktorí chcú získať cennú pracovnú skäsenosť zo zahraničia vo svojom odbore. Tento typ programu je určený študentom, ktorých cieľom je absolvovať pracovnú skúsenosť/stáž v Kanade a túto skúsenosť ďalej zúročiť napr. pri ďalšom štúdiu.

Nechceš čakať na Working Holiday?

Skvelou alternatívou k Working Holiday vízam sú Study & Work programy (tzv. Co-Op programy) - tieto programy sú ideálne pre tých, ktorí by si v Kanade radi zlepšili angličtinu a získali nové kvalifikácie a zároveň mali možnosť legálne pracovať. Nechceš čakať na výsledky WH víz alebo už sa naplnila kvóta? Study & Work sú pre teba tou správnou alternatívou! 

Aké sú hlavné rozdiely medzi Working Holiday a Study & Work programami?


 
Working Holiday Study & Work Program
Požadovaný vek 18-35 18+
Finančé krytie $2.500 $1.000 na každý mesiac pobytu (iba na študijnú) 
Kvóta 1000 Neobmedzená
Priemerná doba vybavenia  9 týždňov 3 týždne
Šanca na získánie mení sa podľa aktuálneho stavu kvóty 98%
Poplatky $250 + $85 $150
Aktuálny počet voľných miest 63 (stav k 20.5. 2020)  Neobmedzený počet miest
Pracovné povolenie Neobmedzený počet hodín 20 h/týždenne pošas štúdua a až 40 h/týždenne počas pracovnej časti programu
Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.