Ubytovanie v rodine

Ubytovanie v kanadskej rodine

Homestay je jednou z možností ubytovania pre študentov, jedná sa o ubytovanie priamo v kanadskej rodine. Jednotlivé školy či vzdelávacie agentúry ponúkajú už dlhodobo tento druh ubytovania v rodinách, ktoré sú starostlivo vyberané podľa prísne stanovených kritérií.

Každá škola má svoje oddelenie tzv. Homestay Department, ktoré sa sprostredkovaným ubytovaním zaoberá. Rodiny sú starostlivo vyberané a každý študent ju po skončení jeho pobytu hodnotí. V prípade, že si so svojou rodinou nerozumiete, máte možnosť ju do 3 dní zmeniť.

https://info.informationplanet.sk/kanada-bezplatna-konzultaciaAko homestay funguje?

  • budeš bývať v kanadskej rodine
  • študent má k dispozícii vlastnú izbu vrátane zariadenia, ktoré sa líši podľa prenajímateľa (TV, PC, ...) 
  • využívaš spoločné priestory (záhrada, bazén, ...) s ostatnými členmi rodiny
  • strava - polpenzia alebo plná penzia podľa tvojich požiadaviek
  • Rodinu je dobré začaž hľadať už vo chvíli, keď si vyberieš školu. Spoločne s rezerváciou kurzu zašleme do školy požiadavku na ubytovanie v rodine a škola pre teba nájde vhodných kandidátov. Podľa tvojich osobných preferencií sa pokúsime nájsť tú najvhodnejšiu rodinu a údaje o tvojom umiestnení ti spravidla zdieľame ešte pred tvojím odletom, takže sa môžeš presvedčiť, či je to tá správna rodina.

Rodina večeřící pizzu

Ceny za homestay ubytovanie majú jednotlivé školy rozdielne, obvykle se ale platí cca 220 CAD/týždeň. Pre bližšie informácie o cenách nás kontaktuj.

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.