Montreal

Montreal

Montreal je druhým najväčším mestom Kanady a nachádza sa v provincii Quebec. V Montreale je vidieť európsky vplyv - moderné budovy sa čnejú nad malebnými historickými pamiatkami a budovami a vďaka tomu sa môžeš cítiť viac ako doma. Montreal je mestom pestrosti a nájdeš tu najrôznejšie druhy architektonických štýlov, národností, jazykov a predovšetkým chutí. V celom Quebecu je stále veľmi silný francúzsky vplyv a práve tým sa najviac líši od zvyšku Severnej Ameriky. Kamkoľvek sa pozrieš, uvidíš znaky občianskej hrdosti a viditeľné znaky prosperity. Montreal je v súčasnosti centrom filmového priemyslu, počítačových hier a elektronického priemyslu ako takého. Rozvinuté tu sú samozrejme aj služby. Čo nevynechať v Montreale

Montreal ponúka množstvo zaujímavostí a medzi najatraktívnejšie patrí Basilique Notre-Dame, Bonsecours Market, štvrť Plateau, Quartier Latin, Museé d'Art Contemporain, Musée d' Archeologie et d' Histoire de Montreal alebo univerzita Ernest Cormier's Art Deco Université de Montréal.

 

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.