Toronto

Toronto

Toronto je stále sa rozvíjajúce mesto a oblasť Metropolitan Toronto má až vyše 4 miliónov obyvateľov. Toronto sa nachádza na krásnom mieste na brehu Ontarijského jazera a v jeho blízkosti sa nachádzajú obdivuhodné Niagarské vodopády. Toronto ponúka kontrast medzi veľkomestom (mrakodrapy, múzeá, bary) a prírodou (v meste nájdeš niekoľko národných parkov). Takisto sa môžeš parníkom zviesť na ostrovy v blízkosti Toronta, ktoré ponúkajú možnosť kempovania či pohodové dni na pláži. Rovnako ako Vancouver je Toronto domovom mnohých známych športových klubov ako sú napríklad Toronto Maple Leafs (NHL), Toronto Raptors (NBA) a ďalšie. 

Mesto láka migrantov z celého sveta a tak niet divu, že je často označované ako najmultikultúrnejšie mesto na svete. Nájdeš tu jedlo zo všetkých kútov sveta, rôzne bary, festivaly a iné. 

Čo nepremeškať v Toronte

Toronto ponúka niekoľko zaujímavostí, medzi najznámejšie patrí dominanta CN Tower, Art Gallery of Ontario, Casa Loma, festivaly, nábrežie, torontské ostrovy.

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.