Victoria

Victoria

Pokúste sa predstaviť si mesto s krásnou architektúrou 19. storočia, obklopené ľúbeznými záhradami s borovicami, na horizonte s morom a s vrcholkami hôr pokrytých snehom. Tak to je Victoria, známa ako mesto záhrad, hlavné mesto Britskej Kolumbie a súčasne najslnešnejšie mesto na západnom pobreží Kanady. Nachádza sa na samotnom juhu ostrova Vancouver, iba 137 km severozápadne od amerického Seattle, má 308 000 obyvateľov a mierne podnebie s príjemnými teplotami počas celého roka. K tradične najobľúbenejšiemu programu patrí návšteva známych reštaurácií, nákupných centier či piknik v mestskom parku. Žiadny návštevník by si nemal nechať ujsť jednodennú vyhliadku na lodi do severných ľadových vôd, kde predvádzajú svoje akronatické kúsky veľryby.

 Čo nepremeškať vo Victorii

Aj napriek tomu, že Victoria nie je najatraktívnejším mestom pre turistov, nachádza sa tu mnoho zaujímavých miest ako je budova parlamentu, Fairmont Empress Hotel, Royal British Columbia Museum či Royal London Wax Museum.

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.