Winnipeg

Winnipeg

Winnipeg je hlavným a najväčším mestom kanadskej provincie Manitoba. Mesto sa rozkladá na rozhraní VEľkých planín a Kanadských štítov. Napriek tomu, že ponúka celý rad zaujímavostí, ktoré stoja za videnie, nie je plné turistov. Nájdete tu obchodné stredická, trhy s potravinami a rybami, butiky, reštaurácie, kaviarne i otvorené priestory pri rieke, na ktorých sa nachádza národný historický pamätník a vedie odtiaľ peší most k sv. Bonifácovi. Je známe, že vo Winnipegu fúka jeden z najstudenejších vetrov. MEsto si s ním však poradilo a obyvatelia mesta sa môžu schovať do rozsiahleho pešieho systému v podzemí. Kúsok od stanice Union Station, ktoré je jednou z najväčších v Kanade, sa nachádza prístav pre vyhliadky po rieke.

 DOPRAVA

V meste je letisko, na ktoré lietajú iba kanadské spoločnosti a spoločnosti zo Spojených štátov. Dostanete sa sem z veľkých miest, ako je Toronto , Ottawa alebo Montreal.

Dá se sem pricestovať i autobusom spološnosti Greyhound alebo Grey Goose. Každopádne autobusové stanice nie sú tak kúzelným miestom.

Vlakom sa sem dá dostať z Vancouveru alebo Toronta. Železničná stanica je na rozdiel od autobusovej stanice krásna a je tu i múzeum vlakov.

V meste jazdia autobusy, ale lepšie a výhodnejšie je požičať si auto - nie je to tu také drahé a dá sa zadarmo alebo veľmi lacno parkovať.

 

Štúdium v Kanade, víza do Kanady, práca v Kanade 4.9/5 8
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich užívaním.